نبشی آلومینیومی رنگی

یکی از مهم‌ترین مصالح در صنایع مختلف به‌ ویژه در صنعت ساخت‌ و ساز، نبشی است. از نبشی‌ها در صنایع راه‌سازی، ساختمان‌سازی، برق و… استفاده‌های بسیار زیادی به عمل می‌آید. این محصولات از طریق دو مشخصه کلی، شناخته می‌شوند که یکی اندازه بال آن‌ها و دیگری ضخامت نبشی است. این امکان وجود دارد که یک نبشی از دو بال مساوی به‌ وجود آمده باشد و یا بال‌های آن، ابعاد مختلفی داشته باشند.

این محصولات، جنس‌های مختلفی هم دارند. از جمله انواع نبشی‌ها می‌توان نبشی آلومینیومی را نام برد. نبشی آلومینیومی از نظر اندازه و کیفیت، تنوع بسیار بالایی دارد و به صورت‌های خام و رنگی یا آبکاری شده وجود دارد. نبشی آلومینیوم کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. این محصولات در حال حاضر با استفاده از آلیاژهای مختلفی طراحی می‌شوند و ابعاد بسیار متنوعی هم دارند.

نبشی آلومینیومی رنگی:

نبشی آلومینیومی رنگی یکی از انواع این محصولات است. نبشی آلومینیومی رنگی در واقع، به انواعی از این محصولات آلومینیومی گفته می‌شود که دارای دو پایه هستند و این دو پایه با زاویه‌ ۹۰ درجه به یکدیگر پیوند داده شده‌اند. بنابراین شکل یک ال L را پیدا کرده‌اند.

در حقیقت می‌توان گفت نبشی آلومینیومی و رنگی یکی از مهم‌ترین پروفیل‌های آلومینیوم است که در بخش‌های مختلف، به‌ ویژه در صنایع ساختمان‌ سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم به کاربرد این محصولات در صنایع مختلف اشاره کنیم و برخی از ویژگی‌های بهترین نبشی­های آلومینیومی و رنگی و قیمت خرید آن را بیان کنیم.

کاربرد نبشی آلومینیومی رنگی:

نبشی آلومینیوم رنگینبشی آلومینیوم رنگی

نبشی‌های آلومینیومی، کاربردهای مختلفی دارند. برخی از انواع این نبشی­ها در ابعاد بین ۵۰ میلی‌متر تا ۱۵۰ میلی‌متر تولید می‌شوند. این دسته از محصولات آلومینیومی را می‌توان برای اتصالات به کار برد. از جمله موارد استفاده از این نبشی‌ها می‌توان به اتصال میان پل‌ها با ستون‌ها اشاره کرد و یا اتصال تیرآهن‌ها به باربرها را نام برد. این نوع از محصولات آلومینیومی را هم‌چنین می‌توان برای ساخت ستون و یا خرپا در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار داد.

لازم است بدانید که همه ساختمان‌ها برای حفظ کردن استحکام خود به انواع نبشی­های آلومینیومی و رنگی نیازمندند. هم‌چنین دیوارهای فولادین و یا حتی نمادار نیز به این محصولات آلومینیومی نیاز دارند تا از طریق آن‌ها از هرگونه ریزش در بنای مورد نظر، پیشگیری به عمل آید. این محصولات، مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارند. لذا انتخاب بسیار مناسبی برای به کارگیری در تولید سازه‌های مختلف دریایی هستند.

در بسیاری از موارد از این محصولات در تولید چارچوب برای پنجره استفاده می‌کنند و یا بسیاری از قفسه‌های آهنی را از طریق آن ایجاد می‌کنند. فریم بندی کف از دیگر موارد کاربرد نبشی آلومینیومی و رنگی است. در خطوط لوله و صنعت ریل سازی نیز از انواع نبشی­های آلومینیومی و رنگی استفاده می‌کنند.

نبشی آلومینیوم رنگی

ساخت سازه‌های بسیار سنگین از دیگر موارد کاربرد نبشی آلومینیومی و رنگی است. این محصولات را می‌توان در ساخت انواع مختلف ماشین‌آلات به کار برد. صنعت برج‌سازی و ساختمان‌های بسیار بزرگ نیز از انواع نبشی های آلومینیومی و رنگی استفاده می‌کنند. صنایع هوایی از دیگر موارد کاربرد این محصولات است. نبشی آلومینیومی و رنگی در صنعت کابینت‌سازی و یراق آلات وابسته نیز کاربرد دارد.

بهترین نبشی آلومینیومی رنگی

بهترین نبشی آلومینیومی رنگی از طریق صفات و ویژگی‌های آن شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که بهترین این محصولات آلومینیومی، دارای وزن بسیار پایینی هستند. این دسته از محصولات می‌توانند مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع مختلف خوردگی‌ها، از خود نشان دهند. قابلیت و امکان جوش پذیری بسیار مناسب یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین نبشی آلومینیومی و رنگی به شمار می‌رود.

این محصولات دارای این قابلیت هستند که در برابر شرایط متفاوت جوی و فیزیکی و انواع مختلف فشارها و ضربه‌ها، استحکام بسیار بالای خود را حفظ نمایند. این محصولات آلومینیومی دارای خواص غیر مغناطیسی نیز هستند. بنابراین برای استفاده در دکل‌ها مناسب هستند.

قیمت خرید نبشی آلومینیومی رنگی

شرکت جهان آلومینیوم در حال حاضر انواع نبشی آلومینیومی و رنگی خود را به‌ دو صورت به فروش می‌رساند. از جمله این اشکال می‌توان به فروش نبشی آلومینیومی و رنگی به‌ صورت فابریک اشاره کرد. این دسته از محصولات آلومینیومی به شکل اکستروژن آلومینیوم تولید می‌شوند.

یکی دیگر از اشکال فروش نبشی آلومینیومی و رنگی فروش این محصولات، به‌ صورت پرسی است. در این‌ صورت از یک ورق شش‌ متری برای تولید نبشی مورد نظر استفاده می‌کنند و سپس وسط این ورق آلومینیومی را خم می‌کنند تا شکل نبشی به خود بگیرد. قیمت خرید نبشی آلومینیومی رنگی بسته به نوع و شکل این محصول تغییر خواهد کرد.

از طرف دیگر در حال حاضر انواع نبشی­ های آلومینیومی و رنگی در انواع مختلف رنگ‌های پودری و یا رنگ‌های آندایزینگ تهیه می‌شوند. این عامل نیز قیمت خرید این نبشی‌ها را با تغییر مواجه خواهد ساخت. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که انواع نبشی­ های آلومینیومی و رنگی در حال حاضر در بازار به صورت‌های کیلویی به خریداران واگذار می‌شود. قیمت خرید نبشی آلومینیومی رنگی بسته به ضخامت این محصولات نیز تغییر خواهد کرد. از طرف دیگر ابعاد نبشی آلومینیومی و رنگی نیز قیمت خرید آن را تغییر می‌دهد.

جدول اوزان انواع مقاطع پروفیل نبشی آلومینیومی موجود

جهت اطلاع از قیمت روز انواع مقاطع آلومینیوم می توانید با ما تماس بگیرید.