لوله آلومینیومی نازک


لوله آلومینیومی نازک به دلیل وزن بسیار کم در موارد زیادی استفاده می‌شود. فلز آلومینیوم بیشترین کاربرد را در میان سایر فلزات دارد زیرا این فلز در عین استحکام بالا بسیار سبک و قابل انعطاف بوده و به‌راحتی می‌توان آن را شکل داد.


لوله‌ها و ورقه‌های آلومینیومی جزو پرمصرف‌ترین فلزات دنیا محسوب می‌شوند و به دلیل خواص ضدزنگ این فلز در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ کاربری دارند. اندازه‌ها و ضخامت لوله آلومینیومی به کاربردهای مختلف این لوله بستگی دارد و در انواع متنوعی در بازار موجود است.

به‌طورکلی آلیاژهایی که برای تولید و ساخت لوله‌های آلومینیومی مورداستفاده قرار می‌گیرد دارای ۸ دسته هستند. این دسته‌ها از ۱۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دسته‌بندی می‌شوند و عناصر آلیاژی تشکیل‌دهنده آنها بسیار متنوع است. هرکدام از این عناصر و آلیاژها، خواص متنوعی را به آلومینیوم می‌دهد.


معمولاً در تولید آلومینیوم‌های پرکاربرد که انعطاف‌پذیری مناسبی نیز دارد از آلیاژهای گروه ۶۰۰۰ استفاده می‌کنند. آلیاژهای سری ۶۰۰۰ که در ساخت لوله‌های مختلف استفاده می‌شود متشکل از آلیاژهای ۶۰۶۱ ،۶۰۶۳ و  ۶۱ است.

کاربرد لوله آلومینیومی نازک

به دلیل قدرت آلومینیوم در هدایت حرارتی بسیار بالا، استفاده از لوله آلومینیومی نازک در صنایع مختلف بسیار زیاد است از جمله این کاربردها می‌توان به:


 1. خودروسازی
 2. اسکلت‌سازی
 3. صنایع غذایی
 4. صنعت حمل‌ونقل ریلی
 5. صنعت ساختمان
 6. صنایع برودتی و حرارتی
 7. صنایع هوا و فضا
 8. صنعت نظامی و…

این لوله‌ها از مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی مختلف برخوردارند و به‌راحتی می‌توان آنها را شکل داد زیرا انعطاف‌پذیر و قابل جوشکاری هستند.


این لوله‌ها در کنار استحکام بالایی که دارند، دارای وزن کمی بوده و در موارد متعددی قابل‌استفاده هستند. از جمله موارد استفاده از لوله آلومینیومی نازک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده در تولید رادیاتور
 2. تولید فن کول
 3. تولید انواع خشک‌کن حمام
 4. استفاده در لوله‌های انتقال روغن و سوخت در هواپیماها
 5. ساخت انواع آنتن تلویزیون
 6. ساخت انواع لوازم دکوراسیون خانگی
 7. استفاده در سیستم‌های هیدرولیک
 8. استفاده در خطوط سوخت
 9. ساخت و تولید انواع فریم و قفسه
 10. انواع لوله آلومینیومی نازک

در هرکدام از صنایع، استفاده از لوله آلومینیومی نازک با آلیاژ خاصی صورت می‌گیرد. به‌این‌ترتیب آلیاژ به‌کاررفته در تولید این‌گونه لوله‌ها بسیار متنوع است. همچنین لوله‌های آلومینیومی را می‌توان به دودسته تقسیم کرد.


قیمت خرید لوله آلومینیومی نازک

قیمت خرید لوله آلومینیومی نازک به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به این موارد اشاره کرد:


طول، ابعاد، ضخامت و قطر لوله، جنس آلیاژ به‌کاررفته در لوله، همچنین قیمت‌گذاری بر لوله‌های آلومینیومی از عوامل دیگری نیز تأثیر می‌پذیرند مانند: نرخ ارز، نوسانات بازار، تعرفه گمرک، تعرفه خدمات و صنایع وابسته، قیمت نفت، قیمت برق و سار انرژی‌ها، وضعیت بازار و…


کلام آخر

لوله آلومینیومی نازک یکی از پرکاربردترین لوله‌ها در صنایع کوچک و بزرگ است که به دلیل قابلیت‌های متعدد این لوله می‌توان در بسیاری از موارد از آنها استفاده کرد. این لوله‌ها بسیار سبک هستند و از استحکام بسیار بالایی برخوردارند.

برای تهیه و خرید این لوله‌ها می‌توانید به وب‌سایت شرکت استیل جهان آلومینیوم مراجعه کرده و انواع لوله‌های آلومینیومی و همچنین ورق آلومینیومی را در اندازه‌های مختلف سفارش دهید.

همچنین این شرکت در زمینه تولید، توزیع و واردات انواع ورقه‌های آلومینیومی با مناسب‌ترین قیمت و ضخامت‌های مختلف فعالیت دارد.


در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در مورد انواع خرید انواع لوله و ورق آلومینیوم با کارشناسان استیل جهان آلومینیوم با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۳۹۱۸۷۰ در ارتباط باشد .


موردی برای نمایش وجود ندارد.
استیل جهان آلومینیوم
فروش انواع مقاطع آلومینیومی
آذرپرند 09120870967 02166391870  
جعفری 09121992048 02166394988 02166393842 
بزرگراه فتح.کیلومتر5.روبروی فتح 19.بازارفولاد استیل ایران
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.
.