ورق آلومینیومی آلیاژ 5083


معرفی ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

اگر در مورد ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ اطلاعات کافی ندارید و می خواهید ویژگی های این ورق آلومینیوم را بشناسید و همچنین اطلاعاتی را نیز در مورد قیمت ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ به دست آورید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید چون ما سعی داریم که اطلاعات کافی را در این مورد به شما ارائه بدهیم.

آلومینیوم یکی از آلیاژ های پر کاربرد در صنعت فولاد است که در صنایع مختلف داری طرفداران زیادی است و میزان استفاده از آن به طور قابل توجه ای بالا است. یکی از کاربرد های آلومینیوم در صنعت استفاده از آن برای ساخت ورق آلمینیوم ۵۰۸۳ است که به علت کاربرد های فراوانی که دارد و همچنین ویژگی های شناخته شده و خاصی که دارد مشتری های زیادی را به سمت خود کشانده است. ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ به خاطر خواص فوق العاده‌اش در شرایط کاری سخت شناخته شده است. ورق ۵۰۸۳ مقاومت به خوردگی خوبی در برابر آب دریا و محیط‌های شیمیایی دارد. استحکام پس از جوشکاری این ورق بسیار خوب است. همچنین این ورق بیش‌ترین استحکام در بین آلیاژهای عملیات حرارتی ناپذیر را داراست.

 

ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

 

ورق آلیاژ ۵۰۸۳ آلومینیوم


نکته‌ی مهم راجع به این ورق این است که نباید در شرایط کاری با دمای بیش از ۶۵ درجه سانتی‌گراد استفاده شود.


مشخصات ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

این محصول هنگامی که در معرض مواد شیمیایی قرار می گیرد مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.
ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ در برابر خوردگی هایی که ممکن است ایجاد شود ماندگاری بیشتری دارد.
هنگامی که از ورق آلومینیوم برای ساخت وسایل استفاده می شود و جوشکاری اتفاق می افتد مقاومت بالایی دارد.

نحوه ساخت ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

هنگامی که از ساخت این محصول صحبت می شود باید به این نکته توجه داشت که از چه آلیاژ هایی در آن استفاده می شود. ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ از آلیاژ آلومینیوم ۵۰۸۳ ساخته شده است که این آلیاژ را در دسته بندی آلیاژ های کاربرد پذیر قرار می دهند. در ساخت این آلیاژ از مقدار خیلی فراوانی عنصر منیزیم استفاده می شود که این مقدار فراوان سبب بالا رفتن مقاومت و استحکام آلیاژ ۵۰۸۳ می شود. چون این آلیاژ در دسته بندی های آلیاژ های کاربرد پذیر قرار دارد هنگام نام گذاری آن از اعداد ۴ رقمی استفاده می شود که این نوع نام گذاری جزئی از ویژگی های آلیاژ های کاربرد پذیر است.

کاربردهای ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

از ورق‌های آلومینیومی ۵۰۸۳ در موارد زیر استفاده می‌شود :

بدنه‌ کشتی‌ها

هنگام ساخت بدنه کشتی ها به دلیل عدم خوردگی ای که در برابر آب دارند دارای توجه زیادی به ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ می شود.

 

ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

 

  • قطارها

از این محصول می توان در قطار ها نیز استفاده نمود چون دارای استحکام بالایی هستند.

  • بدنه‌ی اتومبیل

به دلیل جوش پذیری و مقاومت بالا در ساخت بدنه ی ماشین ها نیز استفاده می شود.

  • لوله‌های تحت فشار بالا

ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ چون دارای استحکام بالایی است و در برابر فشار بالا به مدت بیشتر دوام می آورد در ساخت لوله های آب با فشار بالا نیز کاربرد فراوانی پیدا کرده است.


ورق‌‌های آلومینیوم ۵۰۸۳ از ضخامت ۱ تا ۲۵۰ میلیمتر در انبار شرکت عصر صنعت موجود است.

این ورق‌ها ساخت کشورهای اروپایی، چین و ایران است.


قیمت ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

با توجه به نوع کاربردی که این محصول می تواند داشته باشد و همچنین شرکت سازنده این محصول و مشخصات ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ این محصول ممکن است دارای قیمت های متفاوتی باشد و در بازار های مختلف با قیمت های مختلفی ارائه بشود. قیمت ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ در صورتی که آلیاژ هایی با کاربرد فراوان و کیفیت عالی در آن استفاده شده باشد ممکن است بیشتر باشد.

نتیجه گیری در مورد ورق آلومینیوم ۵۰۸۳

با توجه به مطالب گفته شده آلومینیوم در صنایع مختلف استفاده های زیادی دارد. که یکی از این محصولات ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ است. مشخصات ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ باعث شده است که از این محصول استقبال ویژه ای بشود و در ساخت محصولاتی که به مدت طولانی ای دوام دارند از آن استفاده بشود. با توجه به ویژگی هایی که برای این محصول ارائه شد، ممکن است قیمت ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ متفاوت باشد که به نوع استفاده ای که قرار است از ان بشود و همچنین نوع عناصری که در آن بکار برده شده است بستگی دارد. در این مقاله سعی داشتیم آنچه که لازم بود شما درباره ی ورق آلومینیوم ۵۰۸۳ بدانید را در اختیار شما قرار بدهیم امیدوار هستیم که از ارائه مطالب رضایت کافی را داشته باشید.

 موردی برای نمایش وجود ندارد.
استیل جهان آلومینیوم
فروش انواع مقاطع آلومینیومی
آذرپرند 09120870967 02166391870  
جعفری 09121992048 02166394988 02166393842 
بزرگراه فتح.کیلومتر5.روبروی فتح 19.بازارفولاد استیل ایران
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.
.